• Nové
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter
Spektiv PROOPTIC Hunter Spektiv PROOPTIC Hunter Spektiv PROOPTIC Hunter Spektiv PROOPTIC Hunter Spektiv PROOPTIC Hunter Spektiv PROOPTIC Hunter

Spektiv PROOPTIC Hunter

OPT-37-000653
Poslední kus skladem
1 249,00 Kč
S DPH Doručení do 1-2 dnů

Skvělý dalekohled navržený pro pozorovatele přírody. Dokonale se hodí při pozorování letadel a při prázdninových výletech, ale také jako astronomický teleskop.

Optický systém: Reflektor (Spektiv)
Průměr (Apertura) [mm]: 70 mm
Ohnisková vzdálenost [mm]: 360 mm
Světelnost: f/5
Okulárový výtah: 1,25"

Zrcadlový teleskop s bohatou výbavou nabízející bezkonkurenční podíly ceny a kvality. Hlavní zrcadlo o průměru 150 mm zaručuje až o 73% větší sběrnou sílu světla ve srovnání s modelem Opticon Universe. Výjimečně velká hodnota ohniskové vzdálenosti, která je až 1400 mm, zjednodušuje získávání velkého zvětšení. Tubus teleskopu vyrobený z pevné slitiny je usazen na hliníkovém stativu s profesionální parataktickou hlavicí EQ, které pomáhá při precizním hledání objektů na obloze na základě souřadnic získaných z atlasu. Zaměření je jednoduché a provádí se pomocí pohodlných mikropohybů.

Opticon Galaxy nám ukáže vše, co model Universe, ale v mnohem větším přiblížení a s větším množstvím detailů – způsobí to, že se ideálně hodí k pozorování planet: Jupiteru, Saturnu, Marsu, Venuše a Merkuru. Kromě toho s ním uvidíme také objekty v tzv. hlubokém vesmíru (ang. Deep Space), jako mlhoviny, galaxie, (Galaxii Andromedy nebo slavnou Velkou mlhovinu v Orionu). Zvýšený dosah způsobuje, že Opticon Glaxy dodává spektakulární pohledy povrchu Měsíce – hory, moře, soutěsky a tisíce kráterů. Speciální výměnný kontrastní filtr zlepšuje kvalitu obrazu při úplňku.

Teleskopy Opticon jsou hodnotná edukační zařízení zaručující tisíce hodiny zkoumání a zábavy pro celou rodinu. V jednom balení obdržíte vše, co je nezbytné pro vstup do fascinujícího světa astronomie: mapy oblohy, počítačové programy, praktické příručky, dokumentární film v HD kvalitě na DVD a skvělou, bohatě ilustrovanou knížku „Cestou hvězd”, napsanou experty s myšlenkou o začínajících milovnících vesmíru. Pouze nyní obdržíte také exkluzivní trojrozměrnou galerii s 3D okuláry.

Barlowova čočka, která je součástí balení, zdvojnásobuje rozsah dostupných zvětšení.

Zařízení je přizpůsobeno k obsluze profesionálních podskupin ve standardu 1,25", díky čemuž je možné postupné rozšíření o dodatečné příslušenství.

Díky zaměřovací čočce, která je součástí balení, může teleskop plnit funkci dalekohledu k pozorování přírody a krajiny (sledování ptáků, letadel, odlehlých budov, atd.).

 

StarRanger/Teleskop_Opticon_StarRanger_45x600AZ_1.jpg

Spektiv PROOPTIC Hunter

Kód skladu: OPT-37-000653

Skvělý dalekohled navržený pro pozorovatele přírody. Dokonale se hodí při pozorování letadel a při prázdninových výletech, ale také jako astronomický teleskop. Je to skvělá volba pro pozorovatele ptáků a všech těch, kteří se cení skvělou optiku a hledají zvětšení k obdivování vzdálených objektů. Vysoká kvalita čoček zaručuje krystalickou kvalitu obrazu a promyšlená konstrukční řešení zaručují pohodlí při pozorování. Postačí dokoupit speciální fotografický adaptér pro pořízení skvělých fotografií dalekohledem!

Velký objektiv lunet Prooptic koncentruje velké množství světla, neocenitelné v průběhu nočních pozorování. Bez ohledu na to, jestli se jedná o lesk hvězd, nebo pozorování zvěře při svítání, dobrá optika dodává světlé a výrazné výhledy. Použití ušlechtilého optického skla umožnilo získat výjimečné kontrastní obrazy ve vysokém rozlišení. Potěšte své oko panoramaty podzimní krajiny nebo krátery na povrchu Měsíce!

Dalekohled je standardně vybaven dvěma výměnnými okuláry odpovídajícími za správné zvětšení 18x nebo 60x. Protože se jedná o zcela profesionální zařízení kompatibilní ze zařízeními ve standardu 1.25’’, bez problému k němu zakoupíte pokročilé okuláry zvětšující rozsah zvětšení a zorné pole (pasují do okulárů z astronomických teleskopů).

Naopak od teleskopů sloužících pouze a výhradně k pozorování noční oblohy, v dalekohledech Prooptic nepozorujeme zrcadlový odraz ani otočený obraz. Je to možné díky použití speciálního systému prizmat s regulovaným úhlem naklonění. Toto řešení umožňuje kromě toho pohodlné pozorování v různých pozicích (např. z úkrytu za překážkou).

Součástí složení je také hliníkový stativ s nastavitelnou výškou, vybavený hlavicí se závitem ¼ umožňující připevnit fotoaparát. V balíčku také obdržíte na míru ušitou tašky na rameno, která zjednodušuje přepravu a skladování zařízení. Vezměte ho sebou, kdekoliv budete chtít jít!

Všechny optické elementy Prooptic jsou testovány specialisty a vztahuje se na ně dvouletá záruka od výrobce.

Informace o vrácení

Kvalita a preciznost

K produkci spektivů Prooptic jsou využívány výhradně materiály nejvyšší kvality.

Obzor na dosah

Výběrem spektivu Hunter obdržíte vše co je nezbytné pro vstup do fascinujícího světa pozorovatele: počítačové programy, praktické průvodce, dokumentární film v HD kvalitě na DVD.

Specifikace

Typ uživatele Pokročilý, Začátečníci, Děti
Optický systém Reflektor (zrcadlový teleskop)
Průměr (Apertura) 60 mm
Ohnisková vzdálenost 360 mm
Světelnost f/5
Typ montáže Azimutální
Váha 2000 g
Navrženo pro pozorování Měsíc, Pozemní objekty
Záruka 2 roky
Okuláry Kellner 20mm, Kellner K 6 mm
Typ uživatele
Pokročilý, Začátečníci, Děti
Optický systém
Reflektor (zrcadlový teleskop)
Průměr (Apertura)
60 mm
Ohnisková vzdálenost
360 mm
Světelnost
f/5
Typ montáže
Azimutální
Váha
2000 g
Navrženo pro pozorování
Měsíc, Pozemní objekty
Záruka
2 roky
Okuláry
Kellner 20mm, Kellner K 6 mm
Prooptic
1 Položka
Nejsou žádné recenze
Produkt byl přidán na seznam přání
Produkt byl přidán k porovnání.